Trawy ozdobne

Imperata cylindryczna Red Baron
Dostępne w okresie: 
III-X

Niezwykła odmiana trawy. Wczesną wiosną zielona, już końcem maja przebarwia sie na jaskrawoczerwony kolor i barwę tą zachowuje aż do zimy. Rośnie na każdej glebie najlepiej na żyznej i przepuszczalnej, lekko wilgotnej.Aby kolory były naprawdę intensywne wymaga słonecznego stanowiska. Wysokośc ok 50 cm.

5,00 zł
Kostrzewa nitkowata
Dostępne w okresie: 
III-IX

Popularna, zielona trawa ozdobna.Tworzy atrakcyjne zwarte kępki wysokości ok 15 cm. Zachowuje ładny pokrój do końca jesieni. Wymaga niezbyt wilgotnego i słonecznego stanowiska. Rośnie na każdej glebie ale preferuje glebę przepuszczalną.

3,00 zł
Kostrzewa sina
Dostępne w okresie: 
III-X

Popularna niebieska trawa ozdobna. Kwitnie w VI-VII. Tworzy zwarte kępki wys ok 15 cm.Wymaga stanowiska słonecznego i niezbyt wilgotnej przepuszczalnej gleby.

3,00 zł
Trawa Pampasowa
Dostępne w okresie: 
III-VI

Roślina wieloletnia. Kwitnie od VII do przymrozków w kolorze białym . Trawa szybko rosnąca. Osiąga wysokość 1,5- 2 m. Wymaga stanowiska słonecznego i wilgotnej, żyznej gleby. Z uwagi na szybki wzrost trawę pampasową należy regularnie nawozić

15,00 zł
Trawa Pampasowa

Roślina wieloletnia. Kwitnie od VII do przymrozków w kolorze rózowym. trawa szybko rosnąca .Osiąga wysokość 1,5-2 m. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej wilgotnej gleby. z uwagi na szybki wzrost wymaga regularnego nawożenia.

15,00 zł