Rośliny pojemnikowe

Oleander
Dostępne w okresie: 
cały rok

Roślina pojemnikowa pochodząca znad basenu Morza Śródziemnego .Kwitnie od VI do przymrozków w kolorze żółtym (pełne kwiaty) pachnące. W okresie lata wymaga stanowiska słonecznego i zacisznego. Latem roślinę należy intensywnie podlewać i od IV regularnie nawożić nawozem dla roślin kwitnących lub specjalną odżywką dla oleandrów i oliwek. Od końca sierpnia zaprzestajemy nawożenia i wraz ze spadkiem temperatury ograniczamy podlewanie. W zimie oleander wymaga jasnego i chłodnego pomieszczenia ( ok. 5 stopni)i skąpego podlewania. Wysokość ok.

20,00 zł
Agapant
Dostępne w okresie: 
III-VI.VIII-IX

Roślina wieloletnia . W warunkach polskich uprawiana wyłącznie jako roślina pojemnikowa. Kwitnie VI-VII w kolorze fioletowym. Wymaga żyznej, wilgotnej ziemi i nawożenia w okresie kwitnienia. Wysokość 50 cm. 

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze białym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoli i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze czerwonym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoli i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze fioletowym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoli i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze różowym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoji i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
II - IX

Atrakcyjny krzew ozdobny uprawiany przede wszystkim ze względu na intensywnie zielone, nie opadające na zimę liście. Jedna z najlepszych roslin do samodzielnego formowania. Nadaje się na żywopłoty, obwódki i jako solitery. Rośnie na kazdej przeciętnej glebie ogrodowej. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.

4,00 zł
Dostępne w okresie: 
II-V

Idealna roślina do wypełnienia rabat i skrzynek. Kwitnie w kolorze pomaranczowym od VI do przymrozków.. Wysokość rośliny ok 30 cm. Preferuje stanowisko lekko zacienione lub sloneczne .Kwitnie obficie i niezawodnie. Nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

3,00 zł
Dostępne w okresie: 
II-V

Imponująca roślina na rabaty i do pojemników. Bardzo efektowna na tarasach i sadzona w grupach. Kwitnie od VII do przymrozków w kolorze czerwonym. Wysokość ok 120 cm. Wymaga stanowiska slonecznego i żyznej, wilgotnej gleby.

4,00 zł
kanna
Dostępne w okresie: 
III--V

Imponująca bylina, świetnie nadająca sie do nasadzeń ogrodowych a także do pojemników jako roślina tarasowa. Kwitnie od VII do przymrozków w kolorze żółtym. Wysokość ok 120 cm. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej gleby. Na zimę należy bulwy wykopac i przechowywać w temp. powyżej 0 stopni.

4,00 zł

Strony