Rośliny na skalniak

Dostępne w okresie: 
III-VIII

Wyjątkowa bylina zdobiąca ogrody wówczas gdy inne kwiaty zakończyły kwitnienie. Kwitnie od IX do przymrozków w kolorze różowym. Roślina niska o wysokości ok 25 cm.Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej przepuszczalnej gleby o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze fioletowym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoli i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze różowym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoji i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze białym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoli i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze czerwonym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoli i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
II - IX

Atrakcyjny krzew ozdobny uprawiany przede wszystkim ze względu na intensywnie zielone, nie opadające na zimę liście. Jedna z najlepszych roslin do samodzielnego formowania. Nadaje się na żywopłoty, obwódki i jako solitery. Rośnie na kazdej przeciętnej glebie ogrodowej. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.

4,00 zł
Dąbrówka rozłogowa
Dostępne w okresie: 
III-IV,VIII-IX

Wieloletnia bylina zadarniająca, przeznaczona do zadarniania stanowisk cienistych i półcienistych. Kwitnie IV-VII w  kolorze niebieskofioletowym. Ozdobna z kwiatów i liści .Liście zabarwione na bordowo . Tworzy rozłogi .Wysokość 15 cm. Wymaga stanowiska lekko wilgotnego.

2,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-X

Oryginalna bylina przeznaczona głównie na skalniaki. Na stanowiskach dzikich chroniona.Wymaga stanowiska słonecznego i suchego.Kwitnie od VII-IX w kolorze białym. Wysokość roślin ok 30 cm.

10,00 zł
Fiołek motylkowaty
Dostępne w okresie: 
III-IX

Oryginalna bylina. Kwitnie IV-V w kolorze białym . Kwiaty wielkości 2,50 cm, nawet do kilkudziesięciu na jednej roślinie. Kwitnie długo ożywiając zacienione miejsca w ogrodzie .W cieniu lub półcieniu na wilgotnej glebie cieszy kwiatami przez całą wiosnę. Nie pachnie. Tworzy spore rozety jasnozielonych liści.

Wysokość rośliny ok 15 cm.

2,50 zł
Fiołek motylkowaty
Dostępne w okresie: 
III-IX

Oryginalna bylina. Kwitnie IV-V  w kolorze biało - fioletowym .Kwiaty wielkości 2,50 cm, nawet do kilkudziesięciu na jednej roślinie. Kwitnie długo ożywiając zacienione miejsca w ogrodzie. W cieniu lub półcieniu na wilgotnej glebie cieszy kwiatami przez całą wiosnę. Nie pachnie. Tworzy spore rozety jasnozielonych liści. Wysokość ok 15 cm.

2,50 zł

Strony