Rośliny jadalne

Dostępne w okresie: 
III-X

Najbardziej wartościowa odmiana borówki., powszechnie uprawiana na świecie. Owocuje obficie i regularnie. owoce duże i trwałe. Okres dojrzewania rozpoczyna się  pod koniec VII i trwa 4 tygodnie. Jak wszystkie borówki wymaga słonecznego stanowiska i żyznej, kwaśnej gleby. Należy zadbać aby gleba wokól borowki była stale wilgotna. W tym celu warto okryć glebę warstwą kory co zatrzyma wilgoć i zwiększy kwaśność podloża..

12,00 zł
Dostępne w okresie: 
V-VI

Atrakcyjna roślina jednoroczna, polecana zarówno do ozdoby jak i do konsumpcji.  Dekoracyjne są zarówno mocno zielone liście jak i niesamowite, przypomiające maliny owoce .Maleńkie seledynowe  kwiaty nie mają większego znaczenia. Wymaga stanowiska slonecznego i żyznej wilgotnej gleby. Nadaje się świetnie do uprawy w pojemnikach.

4,00 zł
Laur.Wawrzyn szlachetny
Dostępne w okresie: 
III-XI

Wawrzyn szlachetny to zimozielony krzew o zwartym pionowym pokroju pochodzący z rejonów śródziemnomorskich. Uprawiany w pojemnikach osiąga do  2 m wysokości i idealnie nadaje się do przycinania i formowania. Liście Laura są owalne, ostro zakończone, błyszczące i skórzaste o intensywnie zielonym kolorze. Od III do IV roślina zakwita drobnymi kwiatami w kolorze kremowym. Znosi temp do -5 stopni wymaga więc w zimie przeniesienia do pomieszczenia.

50,00 zł
Oliwka europejska
Dostępne w okresie: 
III-IX

Roslina strefy śródziemnomorskiej wykorzystywana głównie jako elegancka ozdoba tarasów i balkonów. Krzew w doniczce osiąga wysokość ok 2m . Kwitnie niepozornymi kwiatami. Dekoracyjna ze względu na srebrzyste liście. W doniczce,  przy zapewnieniu odpowiednich warunków owocuje. Wymaga stanowiska suchego i słonecznego. Odporna na szkodniki i choroby. Rośnie najlepiej w podłożu przepuszczalnym i lekko wapiennym. Na zimę wymaga przeniesienia do pomieszczenia.

50,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-X

Olbrzymia poziomka o owocach w kolorze czerwonym. Udaje sie na każdej glebie. preferuje stanowisko słoneczne ,toleruje półcień. Wymaga umiarkowanej wilgotności podłoża.kwitnie i owocuje od V do przymrozków.

3,50 zł
Dostępne w okresie: 
III-X

Oryginalna odmiana poziomki o dużych owocach w kolorze żółtym. Kwitnie i owocuje od maja do przymrozków. Rośnie na każdej przeciętnej ziemi ogrodowej. oreferuje syanowisko wilgotne, ale nie podmokłe w słońcu lub w  półcieniu.

3,50 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Oryginalna bylina zadarniająca do złudzenia przypominająca leśną poziomkę. W odróżnieniu od poziomki kwiaty poziomkówki są większe (ok 2 cm) i intensywnie żółte, pojawiają się od VI, aż do przymrozków. Owoce ok 1 cm wielkości, ładnie wybarwione i dekoracyjne nadają się do jedzenia, nie są jednak specjalnie smaczne. Roślina nie ma specjalnych wymagań glebowych. najlepiej rosnie w półcieniu ale nie przeszkadza jej ani slońce ani cień. Idealna do zadarniania i na skalniaki.Wysokość rośliny nie przekracza 5 cm.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Niska krzewinka uprawiana głównie jako aromatyczna przyprawa.Kwitnie od VII w kolorze fioletowoniebieskim. Wymaga przycinania. Stanowisko dla rozmarynu powinno być słoneczne i niezbyt wilgotne. Ponieważ jest to roślina strefy śródziemnomorskiej nie zawsze wytrzymuje nasze zimy. Dlatego lepiej ją uprawiać jako roślinę pojemnikową.

4,00 zł