Rośliny

Hortensja krzaczasta
Dostępne w okresie: 
III-VI, IX-X

Wyjątkowa roślina. Kwitnie niezawodnie każdego roku od VI-VIII. Kuliste kwiatostany w kolorze białym osiągaja średnicę nawet 25 cm.Preferuje półcień. Wymaga przepuszczalnej ,żyznej gleby o odczynie kwaśnym lub obojętnym .Odporna na mróz ,dobrze znosi przycinanie ponieważ kwitnie na jednorocznych pędach. Roślina wysoka, ok 1,5 m.

20,00 zł
Oleander
Dostępne w okresie: 
cały rok

Roślina pojemnikowa pochodząca znad basenu Morza Śródziemnego .Kwitnie od VI do przymrozków w kolorze żółtym (pełne kwiaty) pachnące. W okresie lata wymaga stanowiska słonecznego i zacisznego. Latem roślinę należy intensywnie podlewać i od IV regularnie nawożić nawozem dla roślin kwitnących lub specjalną odżywką dla oleandrów i oliwek. Od końca sierpnia zaprzestajemy nawożenia i wraz ze spadkiem temperatury ograniczamy podlewanie. W zimie oleander wymaga jasnego i chłodnego pomieszczenia ( ok. 5 stopni)i skąpego podlewania. Wysokość ok.

20,00 zł
Agapant
Dostępne w okresie: 
III-VI.VIII-IX

Roślina wieloletnia . W warunkach polskich uprawiana wyłącznie jako roślina pojemnikowa. Kwitnie VI-VII w kolorze fioletowym. Wymaga żyznej, wilgotnej ziemi i nawożenia w okresie kwitnienia. Wysokość 50 cm. 

10,00 zł
Amsonia
Dostępne w okresie: 
III- X

Rzadko spotykana bylina. Zwarta kępa osiąga wysokość ok 60 cm. Kwitnie w kolorze niebieskim od V-VII. Wymaga stanowiska niezbyt wilgotnego,  słonecznego lub półcienistego w przeciętnej glebie ogrodowej.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Wyjątkowa bylina zdobiąca ogrody wówczas gdy inne kwiaty zakończyły kwitnienie. Kwitnie od IX do przymrozków w kolorze różowym. Roślina niska o wysokości ok 25 cm.Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej przepuszczalnej gleby o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł

Niezwykła bylina zdobiąca ogród wówczas gdy inne kwiaty już przekwitły. Kwitnie od IX do przymrozków w kolorze niebieskofioletowym. Roślina o wysokości ok 60 cm. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej, przepuszczalnej gleby o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Wyjątkowa bylina zdobiąca ogrody wówczas gdy inne rośliny dawno zakończyły kwitnienie.Kwitnie od IX do przymrozków w kolorze białym.Roslina o wysokości ok 60 cm. Wymaga stanowiska słonecznego i przepuszczalnej żyznej gleby o odczynie zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Wyjątkowa bylina kwitnąca wówczas gdy większość kwiatów zakończyła już kwitnienie. Odmiana o dużych ( pow 3 cm) kwiatach w kolorze fioletoworóżowym. Kwitnie od IX do przymrozków.Wysokość ok 60 cm. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej ,przepuszczalnej gleby najlepiej o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Niezwykła bylina kwitnąca wówczas gdy większość roślin zakończyła już kwitnienie. kwitnie od IX do przymrozków w kolorze fioletowym.Roslina o wysokości ok 80 cm.Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej przepuszczalnej gleby o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-IX

Karłowy krzew ozdobny. Kwitnie od V - VI w kolorze białym. Wysokość rośliny 30 cm. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko zacienionego. Podłoże dla azalii musi być luźne,próchnicze i przede wszystkim kwaśne. Rośnie powoli i kwitnie niezawodnie każdego roku. Roślina zimozielona.

10,00 zł

Strony