Inne

Amsonia
Dostępne w okresie: 
III- X

Rzadko spotykana bylina. Zwarta kępa osiąga wysokość ok 60 cm. Kwitnie w kolorze niebieskim od V-VII. Wymaga stanowiska niezbyt wilgotnego,  słonecznego lub półcienistego w przeciętnej glebie ogrodowej.

10,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Wyjątkowa bylina zdobiąca ogrody wówczas gdy inne kwiaty zakończyły kwitnienie. Kwitnie od IX do przymrozków w kolorze różowym. Roślina niska o wysokości ok 25 cm.Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej przepuszczalnej gleby o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł

Niezwykła bylina zdobiąca ogród wówczas gdy inne kwiaty już przekwitły. Kwitnie od IX do przymrozków w kolorze niebieskofioletowym. Roślina o wysokości ok 60 cm. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej, przepuszczalnej gleby o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Wyjątkowa bylina zdobiąca ogrody wówczas gdy inne rośliny dawno zakończyły kwitnienie.Kwitnie od IX do przymrozków w kolorze białym.Roslina o wysokości ok 60 cm. Wymaga stanowiska słonecznego i przepuszczalnej żyznej gleby o odczynie zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Wyjątkowa bylina kwitnąca wówczas gdy większość kwiatów zakończyła już kwitnienie. Odmiana o dużych ( pow 3 cm) kwiatach w kolorze fioletoworóżowym. Kwitnie od IX do przymrozków.Wysokość ok 60 cm. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej ,przepuszczalnej gleby najlepiej o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Dostępne w okresie: 
III-VIII

Niezwykła bylina kwitnąca wówczas gdy większość roślin zakończyła już kwitnienie. kwitnie od IX do przymrozków w kolorze fioletowym.Roslina o wysokości ok 80 cm.Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej przepuszczalnej gleby o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym.

5,00 zł
Barwinek pospolity
Dostępne w okresie: 
III-IX

Wieloletnia roślina okrywowa. Kwitnie od IV do VIII w kolorze fioletowym.W pełni zimozielona! Doskonale nadaje się do zadarniania dużych powoierzchni, także pod koronami drzew. Stanowisko wilgotne, najlepiej w półcieniu.

2,50 zł
Bergenia sercolistna
Dostępne w okresie: 
III-IV, VIII-X

Roślina wieloletnia. Kwitnie od IV do VI w kolorze malinoworóżowym.Wysokośc do 50cm. Wymaga lekko wilgotnej obojętnej ziemi. Preferuje stanowisko półcieniste ale toleruje słońce.Nadaje sie na skalniaki . Dobrze prezentuje się jako obrzeże stawów i oczek wodnych. 

4,00 zł
Bodziszek  czerwony
Dostępne w okresie: 
III-V,IX

Roślina wieloletnia. kwitnie od V do jesieni w kolorze różowym. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego i raczej suchej gleby. Dobrze sprawdza się jako roślina okrywowa. Wysokość ok 40 cm.

4,00 zł
Bodziszek Korzeniasty
Dostępne w okresie: 
III-V, VIII-X

Roślina wieloletnia. kwitnie V-VI w kolorze fioletowym i różowym. Nie ma większych wymagań glebowych . rośnie nawet na piaszczystej i ubogiej glebie. Stanowisko półcieniste. Dobrze rośnie i kwitnie nawet pod koronami drzew.Roślina niska ok 30 cm.

3,00 zł

Strony